1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Prototypowy pick-up Toyota Trailhunter Concept
10-11-2022

Prototypowy pick-up Toyota Trailhunter Concept na targach SEMA 2022

Nowa gama samochodów terenowych
Na tegorocznych targach SEMA w Las Vegas Toyota zaprezentowała prototypowego pick-upa Trailhunter Concept. Jest to zapowiedź nowej linii samochodów terenowych przystosowanych do dalekich wypraw. 

SEMA (Specialty Equipment Market Association Show) to najważniejsza na amerykańskim rynku wystawa modyfikowanych samochodów i tuningu, która co roku przyciąga do Las Vegas wielu pasjonatów off-roadu. Nic więc dziwnego, że właśnie tu Toyota zaprezentowała swój nowy koncepcyjny pick-up – Trailhunter. 

Linia Trailhunter została opracowana z myślą o overlandingu, czyli dalekich wyprawach terenowych, podczas których samochód powinien zapewnić podróżnikom jak największą samowystarczalność. Zawieszenie i zderzaki zostały dostosowane do długotrwałej jazdy z dala od asfaltu, podobnie jak nowe osłony podwozia, bagażnik dachowy czy dodatkowe oświetlenie.

  • Terenowe samochody Toyoty od lat zachwycają swoją trwałością i niezawodnością. Pojazdy z linii Trailhunter zostały wzbogacone o dodatkowe możliwości off-roadowe i zabezpieczenia przed uszkodzeniami pojazdu w trudnych warunkach. Auta mają też większą ładowność i otrzymały wiele funkcjonalnych rozwiązań ułatwiających przechowywanie ekwipunku i dostęp do niego w czasie podróży. Twórcy projektu wzięli pod uwagę zarówno sprzęt kempingowy i przedmioty codziennego użytku, jak i części zapasowe oraz narzędzia. 
  • „Samochody terenowe w wersji Trailhunter zostaną fabrycznie wyposażone w części i akcesoria, które umożliwiają komfortowe podróżowanie przez trudno dostępne tereny” – podkreśliła Lisa Materazzo, wiceprezes Toyota Division Marketing. 

    „Będą to najbardziej zaawansowane samochody do overlandingu, jakie można będzie kupić w autoryzowanym salonie. Auta terenowe Toyoty są znane z najwyższych standardów jakości, trwałości i niezawodności, dlatego stanowią doskonały fundament do budowy samochodów wyprawowych” – dodała Lisa Materazzo.

Docelowo linia Trailhunter obejmie pick-upy i terenowe SUV-y z amerykańskiej gamy Toyoty. Każdy model zostanie zaprojektowany od podstaw przez inżynierów marki, a lista modyfikacji i wyposażenia zostanie oparta na oczekiwaniach doświadczonych podróżników i entuzjastów overlandingu. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną udostępnione w przyszłym roku.